Forslag til ny Brann-trener

Brann er uten trener, men det trenger de ikke være lenge! Hvis de klarer å velge bare én av disse gode kandidatene, da!

Tom Nordlie

Vinnertype som seinest VANT kvalikkampen Lillestrøm–Start i fjor med resultatet 4–3!

Kjell Tennfjord

Trente Brann på 1990-tallet, og generelle trendtendenser til retro tilsier et comeback! Er ledig på markedet etter at han tidligere trakk seg som styreleder i Brann etter 20 minutters virke, og i fjor trakk han seg med umiddelbar virkning som styreleder i Fyllingen!

Rikard Norling

Fikk sparken i AIK forrige uke! Dette er en av Nordens beste klubber, dere! En mann av Norlings kaliber har neppe vært prøvd i Brann før!

Davy Wathne

Fotballekspert de luxe! Bergenser! De luxe, det også!

Ali Ahamada

Kjøpt inn som keeper, men er det ikke bedre å sette Håkon Opdal (38 år) tilbake i målet? Og da må jo Ahamada kunne brukes et annet sted?

Sivert Heltne Nilsen

Spillende trener gir bonus ute på banen, og at faren nettopp fikk sparken bør jo ikke stenge noen dører for sønnen?

Erna Solberg

Kan kanskje ikke så mye om fotball, men kan kjempemye om ledelse, og masse om hva som er gangbart i Bergen!

Trude Drevland

En annen lokal lederkraft i tilfelle Solberg erklærer seg utilgjengelig for jobben!

Eirik Horneland

Vestlending! Tok bronse i fjor, det klarte ikke Brann!

Mini

En av dem som kan snike seg tilforlatelig inn i både Bodø/Glimt og Rosenborg-leiren, stjele hemmeligheter fra dem og bruke disse med stort hell i Brann!

Helge Jordal

Gud bedre så mange bergensere det er å ta av til denne jobben! En manne-mann som kan mane til hard innsats!

Hans-Wilhelm Steinfeld

Bestemt ledertype! Fra Bergen, men med internasjonal erfaring!

Publisert av Morten Haave

Jeg er historiker og interessert i mye. Etter masterstudiet (UiO, 2012) begynte jeg med redaksjonsarbeid, hvor det var jeg faktisk lærte hvordan man former en artikkel. Nå går det også i essays, bokanmeldelser, journalistiske tekster, leksikalske oppføringer, korttekster, argumenterende tekster – og musikk. Jeg skriver gjerne oppdragshistorie.

En tanke om “Forslag til ny Brann-trener

  1. Det jeg skreiv overfor var selvsagt tull, også kalt et forsøk på humor, men nå som Brann igjen (!) er uten trener forsøker VG å overgå det. I dagens sak «Dette er mulige Ingebrigtsen-erstattere» (https://www.vg.no/sport/fotball/i/36oKJ0/dette-er-mulige-ingebrigtsen-erstattere) skriver de om at en 27-åring som trener et lag som ligger sist i 2. divisjon, blant disse «mulige kandidatene». «Hun har kontrakt ut 2022», skriver VG, som om det skulle bety at Brann vil h Videre lanserer VG en 36-åring som fikk sparken forrige uke fordi laget hans ligger sist i 1. divisjon. De antyder videre at treneren til laget som ligger på bronseplass i Eliteserien, altså Kristiansund, liksom skal ha den ringeste interesse av å overta laget som ligger på nedrykk, altså Brann.

    Jeg for min del vil lansere Sindre Tjelmeland! Han er fra Hordaland og har rikelig med erfaring som hovedtrener!!

    Liker

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: