Vi skal til Litauen og toppligaen deres i fotball i 2007, hvor ikke alle levde opp til betegnelsen «topp».
Med 10 lag ble det spilt kvadruppel serie, 36 kamper. Det var litt for mange for Interas.
Etter å ha vunnet 21. serierunde og tapt 2–3 i 22. serierunde, tapte Interas de 15 siste — uten å score et eneste mål.
Laget tapte 0–10 mot Ekranas, men bare 0–6 mot samme lag i siste serierunde. Det skal ha hatt sin bestemte grunn.
Her er det vanskelig å finne helt uomtvistelige kilder, vil jeg legge til. Det som er sikkert, er at alle målene kom i første omgang. Interas var svært hanglende med tanke på spillere. «Legend has it», skriver Sportas.lt i en engelsk oversettelse, at Interas trålet nattklubber og barer kvelden før for å stable sammen et lag. Samme side hevder at Interas bare kunne starte med ni spillere. Kampen endte tidlig i andre omgang da keeper Audrius Dilys (to landskamper i 1998) erklærte seg skadd. Sportas.lt skriver at skaden var av typen «rutinert», at han rett og slett la seg for å få slutt på kampen. Da hadde ikke Interas nok spillere til at kampen kunne fortsette. Derav null mål i andre omgang.
Ifølge Besoccer brukte Interas 56 forskjellige spillere i 2007-sesongen. 9 av dem var bare der i én kamp. Riktignok mangler nettstedet statistikk fra en tredjedel av kampene. Men så mye kaos var det at historien om barer får litt troverdighet.
Interas tok 8 poeng i 2007-sesongen, men målforskjellen på 16–154 var ikke helt forbilledlig. Ikke overraskende ble det kroken på døra for Interas etter dette. Nedleggelse.

Men opptil flere spillere kom seinere på landslaget.